Mapa strony
Start // Oferta // Układ hamulcowy // Klocki hamulcowe EBC

Klocki hamulcowe EBC

Doskonałej jakości, standardowe klocki hamulcowe.
Zgodne z normą Reg90.
Produkowane z najwyższej jakości materiałów.
Bardzo wytrzymałe, przeznaczone do codziennego użytku.

Klocki hamulcowe do zastosowań sportowych i rajdowych

GREENSTUFF

GREENSTUFFUdoskonalone w nową formułę V4 klocki hamulcowe serii GREEN STUFF ustanawiają nowy standard, według którego osądzani są inni producenci klocków sportowych. Domieszki włókien nieżelaznych i innych dodatków z najnowszych dostępnych technologii, podniosło wydajność tych klocków, oraz wydłużyło ich żywotność od 100% do 200%. Podczas gdy zapylanie może być teraz uważane za "poniżej średniej" (dużo mniejsze niż w większości oryginalnych klocków hamulcowych), wydajność i siła hamowania tych klocków zachwyci każdego użytkownika szybkich samochodów sportowych. Klocki Greenstuff są używane w mistrzostwach świata Ginetta w Wielkiej Brytanii od roku 1998, w mistrzostwach świata formuły 600 w latach 1997,1998,1999,2000,2001 aż do dziś! Zgodność z normą Reg90 oraz bardzo wysoka górna granica temperatury pracy 650OC powoduje, że klocki GREEN STUFF V4 nie są tylko unikalnym rozwiązaniem zgodnym z normą Reg90 , ale również zapewniają doskonałą siłę hamowania już od zimnych hamulców! Ponadto są przyjazne dla tarcz hamulcowych redukując temperaturę ich pracy o około 100-150OC, co powoduje znaczną redukcję jej zniekształceń.

REDSTUFF

REDSTUFFPółmetaliczna formuła klocków hamulcowych serii RED STUFF jest doskonałą mieszanką do zastosowań wyścigowych i rajdowych o średnim czasie żywotności i współczynnikiem tarcia 0.4 stabilnym do temperatury 750OC. Rozpoczęła swoją karierę w roku 1997 w teamie Hondy (Ian Mitchell), są często używane przez teamy rajdowe w mistrzostwach Porshe 924, europejskich rajdach Citroena i wyścigach klasy BMW.

Właściwości tych klocków błyskawicznie zapewniły im miano "gwiazdy w wyścigach samochodów seryjnych". Klocki RED STUFF są niezwykle przyjazne dla tarcz hamulcowych, mogą być używane na każdej drodze i poza nią. Mają szczególne zastosowanie w samochodach z napędem na cztery koła jak np. Subaru Impreza oraz Mitsubishi Evo, są również doskonałe w cięższych samochodach jak BMW M3/M5 czy Audi A4/A6

YELLOWSTUFF

YELLOWSTUFFOcenione jako "Najlepsze klocki hamulcowe do specjalistycznych samochodów rajdowych" przez brytyjski magazyn "Max Power" w megateście klocków hamulcowych! Były wybierane między innymi przez Nicka Reynoldsa i Martina Bella - zwycięzców serii wyścigów w klasie BMW w latach 1999/2000/2001.

Ta w pełni RAJDOWA formuła utrzymuje średni współczynnik tarcia na poziomie 0.42 aż do temperatury 900OC. Doskonałe klocki do rajdów szutrowych/asfaltowych ze średnim/długim czasem zużycia oraz bardzo wysoka odporność na wysokie temperatury pracy powoduje że można mieć pełne zaufanie do pedału hamulca w N-grupowych samochodach rajdowych.

BLUESTUFF

BLUESTUFFFirma EBC jest dumna z możliwości zaprezentowania nowej, niezwykle wytrzymałej mieszanki do rozległych zastosowań rajdowych. Ze współczynnikiem tarcia na poziomie 0.4 do temperatury 900OC, mieszanka w klockach BLUE STUFF ma od 2 do 3 razy większy czas zużycia niż serii YELLOW STUFF i podobnie jak seria YELLOW/RED nie powoduje niszczenia tarcz hamulcowych.

Klocki hamulcowe 4x4

Klocki hamulcowe 4x4Nowa specjalna formuła oparta na komponentach bardzo dużej wytrzymałości na bazie włókien aramidowych, czyni z klocków hamulcowych EBC serii 6000 jedno z najlepszych rozwiązań do hamulców w samochodach 4x4. Została przetestowana podczas wymagających jazd terenowych w najbardziej ekstremalnych miejscach na ziemi. Ten materiał jest doskonały nie tylko w zastosowaniach off-road , w błocie i kurzu, ale również zapewnia doskonałe parametry hamowania w czasie jazdy po drogach twardych, wytrzymując temperatury pracy do 650°C.

 

 

Duże okno