Mapa strony
Start // Oferta // Układ wydechowy // Tłumiki typu MUGEN

Tłumiki typu MUGEN


Tłumiki sportowe ze stali nierdzewnej

Tuning to modyfikacja i strojenie auta dla osiągnięcia lepszych parametrów i wyglądu.

Tłumiki Blackflame wyjątkowo pasują do tej definicji. Oferujemy modele owalne oraz typu 'mugen' umożliwiające płynną regulację przepustowości. Wszystkie są nierdzewne, spawane impulsowo (TIG) i wypełnione stalowym absorbentem. Stopniowany wlot umożliwia gładkie połączenie z rurami wydechowymi o średnicy 48-59mm.

Nowoczesne tłumiki końcowe przeznaczone do tuningu. Tłumiki Blackflame wyróżnia wysoka jakość i dokładność wykonania. Dotyczy to zarówno ich wyglądu, jak i cech mających wpływ na wydajność i żywotność. Zarówno końcówka, jak i cała pokrywa puszki wykonana jest ze stali nierdzewnej. To zapewnia połysk na wiele lat. Spawy wykonano impulsowo (technologia TIG). Dzięki temu elementy są dobrze spasowane, a powierzchnie wewnętrzne tworzą gładki kanał o niskich oporach przepływu. Puszka pełniąca rolę tłumika absorpcyjnego wypełniona jest watą stalową o znacznie większej sprężystości i żywotności od konwencjonalnych wypełnień z włókien szklanych.

Ta seria posiada wyjątkowe cechy, dzięki którym szczególnie nadaje się do celów tuningowych.

Końcówka wylotowa posiada regulowany tłumik refleksyjny. Zastosowanie regulowanej wkładki pozwala na płynną zmianę przelotowości tłumika, a przez to optymalny dobór oporu stawianego przez wydech i maksymalizację osiągów (moc/moment) jednostki napędowej. Regulacja tłumika refleksyjnego wpływa także na barwę i głośność dźwięku. Całkowite wymontowanie wkładki daje tłumik przelotowy.

Tłumik posiada wlot ukształtowany w taki sposób, aby ułatwić łączenie z rurami o różnych średnicach wewnętrznych - z zakresu 48mm - 58mm.

Tłumik MUGEN