Mapa strony
Start // Oferta // Filtry stożkowe // Filtr typu "FILTERCHARGER" uniwersalnego zastosowania

Filtr typu "FILTERCHARGER" uniwersalnego zastosowania

Wymienne wkłady filtrujące pasujące do samochodów krajowych i zagranicznych.

Wymienne wkłady do filtrów powietrza typu "Filtercharger" są wytwarzane zgodnie z wymiarami standardowych puszek filtrów stosowanych we wszystkich, typowych samochodach krajowych i zagranicznych, osobowych, ciężarowych i dostawczych.

Od Acury do Yugo, od Aerostara do Yukonu, K&N dysponuje wymiennymi wkładami filtrów serii "Filtercharger", mogąc zaspokoić twoje potrzeby i wymagania.

Filtry wysokiej wydajności do silników dużych pojemności

Wysokiej mocy silniki wielogaźnikowe wymagają wyjątkowej konstrukcji filtrów o niskich oporach i dużym strumieniu powietrza. Firma K&N oferuje filtry klasy "Filtercharger" pasujące do większości starych modeli (z przed 1973 roku) samochodów amerykańskich z dużymi silnikami wysokich pojemności.

Konstrukcje specjalne

Filtry i zestawy filtrów specjalnych K&N z tzw. serii "Custom" zostały skonstruowane po to, aby sprostać zapotrzebowaniu związanemu z krótkoseryjną produkcją zmodyfikowanych silników, zawierających wysokowydajny system paliwowy i wyspecjalizowany układ zasysania powietrza. Filtry te są luksusowo wykończone stalowymi powierzchniami chromowanymi lub szczotkowanym aluminium. Każdy egzemplarz w widocznym miejscu zaopatrzony jest w duży znak firmowy zakładów K&N i jest wyposażony we wkład filtrujący klasy "Filtercharger".

Uniwersalne filtry nasadkowe

Uniwersalne filtry nasadkowe firmy K&N są dostępne dla ponad 100.000 różnych zastosowań: od maleńkiego filtra dla silniczków modelarskich do olbrzymich zestawów filtrujących dla potężnych ciężarówek i maszyn roboczych wyposażonych w silniki wysokoprężne. Skonstruowane w taki sposób, aby pasowały do wszelkich wielkości i rodzajów silników gaźnikowych i wtryskowych. Filtry K&N klasy "Universal" dostępne są wykonaniach pierścieniowych, stożkowych, owalnych i prostokątnych, w łącznej ilości ponad 600 odmian i wielkości. Filtry nasadkowe wyposażone są w regulowany kołnierz, nadający się do montażu koncentrycznego, asymetrycznego lub kątowego przy dowolnej średnicy. Wykonane w ramce z trwałej, prasowanej gumy, filtry "Universal" marki K&N są niezawodne nawet w najtrudniejszych warunkach pracy. I tak, jak wszystkie inne filtry K&N, wyposażone są w zmywalne wkłady filtrujące typu "Filtercharger".

Filtry odpowietrzania skrzyni korbowej

Systemy filtrujące powietrze i równocześnie odpowietrzające skrzynie korbową silnika, wyposażone w wkłady "Filtercharger" zostały zaprojektowane z przeznaczeniem dla samochodów wyścigowych, a także - luksusowych samochodów o usportowionej karoserii z olbrzymimi wychwytami powietrza, wystającymi z przedniej maski silnika, a nadającej pojazdowi bardzo "drapieżny" wygląd. Przystosowane do pracy w szczególnie ciężkich warunkach, filtry te zapewniają twojemu pojazdowi "doskonały oddech" oraz umożliwiają montaż szerokiej gamy (chromowanych dla poprawy wyglądu i wytrzymałości) osłon zaworów. Filtry tej klasy (Crankcase Vent Filters) dostępne są w czterech różnych rozmiarach.

FLOW CONTROL™ - KONTROLA PRZEPLYWU POWIETRZA

Rewolucja w technologii filtrów powietrza

Ta sama technologia, jaka używana była przy wytwarzaniu superdrogich głowic i układów zasysających do silników samochodów przeznaczonych na wyścigi i rajdy, została również zastosowana przez firmę K&N przy opracowywaniu zespołu sterowania przepływem powietrza przez filtr. W czasie testowych pomiarów przepływu powietrza oraz prób drogowych wykazano, że nieznaczne uniesienie podstawy filtra i unikalny kształt użebrowań jego wkładu pozwalają uzyskać laminarny strumień powietrza zasysanego do gardzieli gaźnika.

Próby dynamometryczne wykazały, że silniki zaopatrzone w filtry K&N kontrolujące strumień powietrza przepływający przez te filtry są w stanie wytworzyć do 15 KM więcej, niż takie same silniki w ogóle bez filtrów.

Filtr z systemem kontroli przepływu strumienia powietrza również jest wyposażany we wkład wymienny klasy "Filtercharger". Filtry w tym wykonaniu pasują praktycznie do wszystkich 4-gardzielowych gaźników typu Holleys oraz dwugardzielowych gaźników typu Rochester.

15 KM więcej, niż w silniku pozbawionym filtra

Ta sama technologia używana w głowicach cylindrowych o jednostkowej wartości US$ 10,000 i układów zasilania o wartości US$ 3.000 została użyta przy produkcji naszych filtrów powietrza. Uzyskany dzięki niej dodatkowy wzrost mocy silnika jest naprawdę wyjątkowy. Kierowcy czują tą różnice..... Konstruktorzy silników widzą wyraźny wzrost mocy.

Jesteśmy pewni, że ty też z tą oceną się zgodzisz.

Przepływ powietrza ma olbrzymie znaczenie w wyścigach samochodowych. Nie wahamy się twierdzić, że poradzimy sobie z konkurencją jakiegokolwiek innego filtra powietrza na świecie.

FILTRY K&N TYPU "FILTERCHARGER" PASUJĄ DO NAJPRZERÓŻNIEJSZYCH ZASTOSOWAŃ

W silnikach do łodzi i skuterów wodnych

Zakłady K&N oferują światową technologię w dziedzinie filtracji powietrza dla silników łodzi oraz pojazdów do uprawiania sportów wodnych. Wygaszacz Płomienia ("Flame Arrestor") marki K&N posługuje się unikalną technologią impregnowanej olejowo gazy bawełnianej i epoksydowych elementów osłonowych, odpornych na działanie wody i wilgoci. Jest to jedyny filtr powietrza, jaki uzyskał atest Straży Przybrzeżnej USA, pełniący funkcje wygaszacza płomienia. Flame Arrestor marki K&N zamknięty jest w polerowanej, metalowej obudowie, zapewniającej bezkorozyjne utrzymanie go w pełnej sprawności przez cały okres użytkownika silnika motorowodnego.

Zastosowania robocze w samochodach dostawczych i ciężarowych

Obniżenie kosztów eksploatacji.

Wkłady filtrujące klasy "Filtercharger" idealnie nadają się do montażu w samochodach dostawczych i ciężarowych, autobusach oraz maszynach roboczych. Dla tych pojazdów w zakładach K&N wykorzystano ten sam zmywalny wkład z bawełnianą, impregnowaną olejowo gazą i siatką metalową, tylko zwielokrotniony sześciowarstwowo dla zwiększenia wydajności filtru. Jeżeli jesteś właścicielem firmy transportowej lub kierownikiem, zarządzającym flotyllą takich pojazdów, jedną z twoich największych trosk są zapewne koszty ich eksploatacji. Jeżeli wymienisz stare, papierowe wkłady filtracyjne na nowe, zmywalne wkłady wielokrotnego użytku typu "Filtercharger", będziesz w stanie zaoszczędzić rocznie wiele tysięcy dolarów.

Zastosowania przemysłowe

Dla wszystkich rodzajów silników używanych w przemyśle. Zakłady K&N oferują filtry pasujące do wszystkich tych małych i dużych silników spalinowych, napędzajacych różne urządzenia i maszyny warsztatowe i domowe. Oferujemy bezpośrednie zamienniki typowych wkładów filtracyjnych dla małych silniczków przemysłowych, kosiarek polowych i ogrodowych, sprężarek, generatorów prądotwórczych, pomp itp. Silniki te pracują z reguły w wyjątkowo brudnym środowisku, dlatego daj im nowe życie i szansę na długą niezawodność.

Produkty K&N, a helikopter wojskowy AH-64 Apacz

Armia Stanów Zjednoczonych, a produkty zakładów K&N.

Znana na całym świecie konstrukcja filtrów klasy "Filtercharger" umożliwia firmie dostosowanie tego produktu do każdego rodzaju silnika. Nawet armia USA zwróciła się do naszych zakładów z wnioskiem o opracowanie filtru do sterowanych elektronicznie układów chłodzenia w śmigłowcu wojskowym AH-64 Apacz. Śmigłowiec ten wymagał filtra bezobsługowego, który sprostałby wyjątkowo trudnym warunkom na pustyniach Arabii Saudyjskiej oraz Iraku w czasie operacji wojskowej "Pustynna Burza". Zakłady K&N, we współpracy ze specjalistami wojskowymi dopracował się niezawodnego filtru klasy "Filtercharger", który spisał się znakomicie w czasie trwania całego konfliktu.

OLEJE I ZMYWACZE DO FILTRÓW POWIETRZA

Zestaw Serwisowy do Regeneracji Filtrów

K&N oferuje zestaw serwisowy do sześcioetapowej regeneracji wkładów filtracyjnych typu "Filtercharger". Zestaw taki zawiera: olej do filtra, 12-uncjową plastikową butelkę ze zmywaczem i specjalną myjkę. Stosując ten zestaw możesz przywrócić filtrowi pełną sprawność, tak, iż będzie znowu funkcjonował jak fabrycznie nowy.

Do zestawu możesz ponadto dokupić:

 • Smar do uszczelniania filtra
 • Dużą butelkę zmywacza
 • Dużą butelkę oleju

OPIS KONSERWACJI:

1. Czyszczenie wstępne

Ostukać wkład aby usunąć duże cząstki nagromadzonego brudu, a następnie delikatnie czyścić pędzlem z miękkim włosiem.

2. Środek czyszczący w sprayu

Spryskać cały wkład dużą ilością środka czyszczącego K&N i zostawić na 10 min.

3. Czyszczenie w kuwecie

Obracać filtr w płytkiej kuwecie wypełnionej środkiem czyszczącym K&N. Należy uważać by brudny roztwór nie dostał się do środka filtra. Odczekać maksimum 5 minut.

4. Wskazówki dotyczące czyszczenia

 • Używać tylko środka czyszczącego K&N.
 • NIE CZYŚCIĆ BENZYNĄ
 • NIE CZYŚCIĆ PARĄ
 • NIE UŻYWAĆ ROZTWORÓW ALKALICZNYCH
 • NIE UŻYWAĆ DETERGENTÓW
 • NIE CZYŚCIĆ POD CIŚNIENIEM W MYJNICE
 • NIE UŻYWAĆ ŚRODKÓW DO CZYSZCZENIA CZĘŚCI

Każde z powyższych może spowodować uszkodzenie bawełny oraz zbieganie się i twardnienie gumy i pokrywy.

5. Spłukiwanie

Opłukać wkład wodą pod małym ciśnieniem. Można użyć wody kranowej. Zawsze spłukiwać od strony czystej w stronę brudną. Usuwa to brud i nie wpycha go w pory filtra.

6. Wskazówki dotyczące suszenia

Zawsze należy suszyć wkład w sposób naturalny. Po opłukaniu należy strząsnąć nadmiar wody i pozostawić wkład do wyschnięcia.

 • NIE UŻYWAĆ POWIETRZA POD CIŚNIENIEM
 • NIE UŻYWAĆ OTWARTEGO OGNIA
 • NIE UŻYWAĆ SUSZAREK

7. Nasączanie olejem w aerozolu

Po oczyszczeniu filtra, należy go ponownie nasączyć olejem. Należy wtrysnąć olej do każdej fałdy filtra powietrza. Każdą z fałd powinno spryskać się tylko raz. Po nasączeniu należy odczekać 10 minut i pokryć olejem wszystkie pojawiające się białe miejsca.

8. Nasączanie olejem z butelki

Położyć 2 warstwy oleju na każdej fałdzie.

9. Wskazówki dotyczące nasączania olejem

Nigdy nie należy używać filtra powietrza K&N bez oleju ( pozbawiony oleju filtr nie zatrzyma brudu). Należy używać wyłącznie oleju do filtrów K&N. Olej do filtrów powietrza K&N składa się z olejów mineralnych i zwierzęcych oraz jest zmieszany ze specjalnymi polimerami, aby stworzyć skuteczną barierę. Czerwony barwnik dodaje się by łatwiej widać było naoliwione miejsca. Barwnik może wyblaknąć ale olej pozostanie i nadal będzie filtrować powietrze.

 • NIGDY NIE UŻYWAĆ PŁYNU DO PRZEKŁADNI AUTOMATYCZNYCH
 • NIGDY NIE UŻYWAĆ OLEJU SILNIKOWEGO
 • NIGDY NIE UŻYWAĆ OLEJU NAPĘDOWEGO
 • NIGDY NIE UŻYWAĆ WD-40, LPS I INNYCH OLEJI LEKKICH

10. Powtórny montaż.

Należy ostrożnie powtórnie zamontować wkład K&N. Należy upewnić się, że wkład jest dobrze umiejscowiony w obudowie. Nałożyć pokrywę sprawdzając czy jest w odpowiedniej pozycji. Dokręcić wszystkie śruby, zatrzaski, nakrętki lub uchwyty zgodnie z instrukcją.

11. Nie wyrzucać

Na obudowie filtra umieścić nalepkę "Nie wyrzucać" (dołączoną do każdego wkładu K&N). Należy upewnić się, że nalepka znajduje się w dobrze widocznym miejscu aby mechanik łatwo ją dojrzał.

12. Wskazówki dotyczące użycia

Dokonywać przeglądów co 20 - 30 000 km przy użytkowaniu w ruchu miejskim. Dokonywać częstszych przeglądów gdy samochód eksploatowany jest poza drogami publicznymi lub w warunkach silnego zapylenia. Należy pozwolić aby nagromadzony brud działał na naszą korzyść. Nie zaszkodzi on osiągom, a pomoże filtrować powietrze.

UWAGA - Wyjątkowo drobny pył (poza drogami publicznymi) może wyssać olej z wkładu. Może wystąpić konieczność częstszego nasączania olejem czystej strony filtra. Dla dodatkowej ochrony można użyć uszczelniają- cego smaru K&N na gumowe wykończenia wkładu. Do obsługi filtra powietrza K&N stosować tylko produkty polecane przez producenta.

TOWAR DOSTĘPNY POD ZAMÓWIENIE !!

SPRZEDAŻ WYSYŁKOWA