Mapa strony
Start // Oferta // Filtry stożkowe // Filtr powietrza w technologii "FILTERCHARGER"

Filtr powietrza w technologii "FILTERCHARGER"

Najważniejszym czynnikiem napędu, w każdym silniku spalinowym, jest precyzyjnie przygotowana mieszanka czystego powietrza i paliwa. W czasie, gdy tysiące inżynierów na całym świecie poświęcają niezliczoną ilość godzin swej pracy i talentów konstruktorskich na dopracowanie właściwych mieszanek paliwowych oraz odpowiednio wydajnych i nowoczesnych systemów zasilania silnika w paliwo, zespół konstruktorów K&N oddał się całkowicie idei opracowania tylko jednego zespołu - unikalnego układu filtrowania powietrza.

Duszą i sercem każdego systemu filtracyjnego wytworzonego przez K&N jest element filtracyjny o wyjątkowych właściwościach nazywany "Filtercharger" ("Filtr z dopalaczem").

W elemencie filtrującym K&N stosowana jest najwyższej jakości impregnowana tłuszczowo gaza bawełniana, przekładana wielowarstwowo na siatkach drucianych. To unikalne rozwiązanie pozwala uzyskać:

 • znacznie podwyższony przepływ powietrza przez strukturę filtra,
 • minimalne opory stawiane przez element filtrujący,
 • wysoką wydajność oczyszczania powietrza przepływającego przez filtr,
 • bardzo poważnie wydłużoną jego żywotność.

Moc silnika spalinowego i jego moment obrotowy są w bezpośredni sposób zależne od ilości powietrza podawanego do komory spalania. Konstrukcja elementu filtrującego typu "Filtercharger", składająca się z użebrowanej masy bawełnianej przełożonej siatką z drutu, wyprostowuje kierunek strumienia powietrza i likwiduje wszelkie jego zawirowania i turbulencje. Umożliwia to bardziej bezpośrednie, ukierunkowane wdmuchiwanie oczyszczonego powietrza w dysze układu wtryskowego.

W przypadku stosowania konwencjonalnych filtrów, na skutek zanieczyszczenia elementu filtrującego zwiększa się opór zasysanego powietrza. Dzieje się to już po przejechaniu paru tysiecy kilometrów, i prowadzi do znacznej utraty mocy silnika i wzrostu zużycia paliwa.

"Filtercharger" firmy K&N skonstruowany został po to, aby zapewnić silnikowi najwyższy stopień filtracji powietrza i minimalne opory, nawet przy silnie zabrudzonym wkładzie.

 • unikalna konstrukcja żeberkowa wyprostowuje strumień powietrza i zwiększa jego przepływ.
 • najwyższej jakości impregnowana olejowo gaza bawełniana zatrzymuje kurz i pył na zewnętrznej powierzchni wkładu filtrującego poprawiając skuteczność filtrowania.
 • harmonijkowa struktura warstwy filtrującej zapewnia pięciokrotne zwiększenie jej powierzchni roboczej.
 • powierzchnia warstwy filtrującej może być pokryta osadami o grubosci do 0.32 mm, zanim wkład filtra będzie wymagał oczyszczenia.
 • wkład jest wielokrotnego użytku, przystosowany do mycia.
 • gwarantujemy 1.600.000 km przebiegu na jednym filtrze.

Maksymalna filtracja i długa żywotność filtra

Wkład filtrujący "Filtercharger" produkowany przez K&N pracuje pięciokrotnie większą powierzchnią oczyszczania, niż porównywalny wkład filtra powietrza innej marki. Umożliwia w ten sposób znaczne zwiększenie ilości pyłów i kurzu akumulowanych przez filtr. Cząsteczki tych zanieczyszczeń osadzając się na powierzchni zewnętrznej części wkładu stają się z czasem integralną częścią warstwy filtrującej. Dzięki niskim oporom stawianym przez filtr, strumień powietrza ma niewielką prędkość i cząsteczki zanieczyszczeń nie wbijają się w masę filtrującą. Ponieważ impregnowane olejowo włókno bawełniane przyciąga do siebie i akumuluje cząsteczki kurzu, z biegiem czasu formują one samoistną strukturę przepuszczalną, wspomagającą proces filtrowania.

K&N zaprojektował filtry w technologii "Filtercharger" w taki sposób, aby wystarczał on na całe "życie silnika" samochodowego. Każdy filtr K&N objęty jest gwarancją 1.600.000 Kilometrów, przez co koszt jego zakupu wielokrotnie się zwraca (eliminacja częstych wymian ).

FILTR TYPU "FILTERCHARGER" NADAJE SENS OKREŚLENIU "EKOLOGICZNY"

Firma K&N jest jednym z wiodących w świecie producentów wyrobów ekologicznych (przyjaznych dla środowiska i przystosowanych do recyklingu). Nasze filtry typu "Filtercharger" są doskonałym tego przykładem:

 • wykonane są w znacznej części z bawełny, która jest surowcem naturalnym, odnawialnym w rocznym cyklu wegetacyjnym.
 • objęte są słynną gwarancją 10 lat lub 1.000.000 mil. W praktyce oznacza to, że każdy kierowca, który go zastosuje automatycznie zmniejszy obciążanie środowiska wyrzucanymi co roku starymi, wysłużonymi wkładami.

Zastosowanie filtra K&N to jednorazowy zakup i okresowe mycie wkładu co 100 000 km. Przy tradycyjnych filtrach, w tym samym okresie użytkowania wyrzucamy na śmietnik 3 do 5 zużytych wkładów.

Moc i moment obrotowy

Ekonomika zużycia paliwa i ogólna wydajność silnika są zoptymalizowane dzięki zdolności wkładów "Filtercharger" do podawania zwiększonego strumienia oczyszczonego powietrza. Wszystkie modele wkładów K&N oznakowane są stosownymi etykietami świadczącymi o posiadaniu odpowiednich atestów dopuszczeniowych, zgodnych z przepisami o emisji spalin.

Wymień swój stary, tradycyjny wkład papierowy na wkład typu "Filtercharger". Jest to jedyny, dostępny obecnie na rynku ekologiczny filtr samochodowy, którego stosowanie ma sens zarówno dziś, jak i w przyszłości.

ZESTAW WYCZYNOWY "57i KIT" DLA SILNIKÓW Z WTRYSKIEM PALIWA

Nasze hasło reklamowe dla tego zestawu brzmi: "Get More Flow and More Go" czyli "Uzyskaj lepszy strumień powietrza, a zyskasz na prędkości"

Zestaw Wyczynowy "Filtercharger" dla silników z wtryskiem paliwa jest dopuszczoną do sprzedaży i stosowania konstrukcją odsłoniętego filtra powietrza. W przeciwieństwie do wszystkich innych, obudowanych filtrów stosowanych fabrycznie przez producentów samochodów, nasz bezoporowy filtr zapewnia silnikowi stałą dawkę powietrza zarówno na biegu jałowym, jak i w pełnym zakresie obrotów eksploatacyjnych. Każdy zestaw wyposażony jest w nasz słynny, wysokoprzepływowy wkład "Filtercharger", a także w precyzyjnie dopasowany, aluminiowy adaptor oraz komplet elementów montażowych.

Zestaw całkowicie zastępuje tradycyjny, kompletny, obudowany filtr powietrza wraz z wymiennym wkładem. Wszystkie urządzenia kontroli emisji spalin i węże powietrzne mają odpowiednie podłączenia w naszym zestawie. Każdy zestaw "57i KIT" zaopatrzony jest w odpowiednią nalepkę z oryginalnym numerem części, zgodnym z numeracją producenta samochodu. Etykietka ta umożliwia dopuszczenie pojazdu do ruchu w trakcie przeglądu technicznego, gdyż zainstalowany zestaw filtra odpowiada wszystkim normom dla danego typu pojazdu.

Specyfikacja eksploatacyjna:

 • system dla silników wtryskowych całkowicie zastępujący fabryczny filtr talerzowy współpracuje ze wszystkimi oryginalnymi komputerami pokładowymi oraz układami kontroli emisji spalin
 • dopracowana konstrukcja, przebadana w testach dynamometrycznych
 • chromowana podstawa i osłona dla nadania silnikowi luksusowego wyglądu
 • zmywalny wkład filtrujący wielokrotnego użytku o trwałości równej długości życia silnika samochodowego
 • zapewnia bezoporowy przepływ powietrza umożliwiający poprawę warunków pracy silnika i jego wydajności.