Start // Oferta // Wygluszenie samochodu - Dynamat // Dynamat Hoodliner

Dynamat Hoodliner

Dynamat Hoodliner.

Mata do wytłumienia pokrywy silnika. Najlepsze wygluszenie silnika.

Hoodliner to pianka termo-akustyczna na bazie poliestru i uretanu, ze wzmocnioną aluminiowaną wierzchnią powłoką. Po stronie montażowej Dynamat_Hoodlinerposiada warstwę kleju czułą na nacisk. Ten produkt jest zaprojektowany do aplikacji w komorze silnika. Powinien być przycięty do pożądanego kształtu i naklejony na spodnią część pokrywy silnika. Strona klejąca jest gładka zapewniająca doskonały kontakt bez powstawania pęcherzy powietrza na całej powierzchni, na której jest montowana. Całość jest odporna na temperatury w zakresie -40°C do+107°C.Efektywność pianki akustycznej jest zależna od zdolności to zamiany fal dźwiękowych w ciepło. Hoodliner posiada kombinację otwartych i zamkniętych komórek pochłaniających i rozpraszających dźwięk. Jeśli wszystkie komórki byłyby otwarte to fale dźwiękowe po prostu przedostałyby się na drugą stronę natomiast, jeśli wszystkie byłyby zamknięte to tylko niewielka ilość dźwięku zostałaby wchłonięta. Pianka akustyczna w Hoodliner jest podzielona na małe obszary osiągając w ten sposób stały poziom oporu. Dzięki temu zapewniona jest maksymalna absorpcja dźwięku. Hoodliner posiada wzmocnioną aluminiowaną powłokę odbijającą 97% ciepła. To odbicie redukuje nagrzewanie się maski i ochronę powierzchni lakierowanej.

Zastosowanie:
Hoodliner jest używany jako wykładzina w komorze silnika oraz w innych miejscach gdzie wymagana jest pianka akustyczno-termiczna. Dynamat_Hoodliner1

Instalacja:
Hoodliner powinien być przycięty do pożądanego rozmiaru i kształtu przed usunięciem warstwy zabezpieczającej. Może być przycięty nożem lub nożycami. Należy usunąć pył, żwir, wilgoć i inne obce materiały z powierzchni aplikacji. Zdjąć warstwę zabezpieczającą. Najprostszą techniką aplikacji jest delikatne zgięcie maty i przyłożenie jej wzdłuż najkrótszego boku.

Wygląd:
Szara pianka z powłoką alu­miniową

Grubość:

1,9 mm

Współczynnik pochłaniania dźwięku:

0.22 @ 125 Hz
0.42 @ 250 Hz
0.70 @ 500 Hz
0.93 @ 900 Hz
0.87 @ 1kHz
0.75 @ 1.2 kHz
0.72 @ 2 kHz
0.71 @ 3 kHz
0.70 @ 4 kHz

Zakres temperatur:
-40°C do +107°C

Wymiary:
1 arkusz 137,2cm x 81,3cm
do wytłumienia pokrywy silnika

mata