Start // Oferta // Wygluszenie samochodu - Dynamat // Dynamat Dynaliner 0,32cm

Dynamat Dynaliner 0,32cm

Dynamat Dynaliner 0,32cm

Pianka do stosowania na podłodze, w bagażniku, na tylnej półce.

Dynaliner to poliuretanowa pianka termo-akustyczna do użytku wewnątrz samochodu. Produkt należy dociąć w celu uzyskania żądanego kształtuDynaliner i układać między różnymi przestrzeniami lub pod wykładziną. Materiał jest odporny na temperatury w przedziale-40° do+ 107° C. Skuteczność pianki akustycznej zależna jest od jej zdolności do zamiany fal dźwiękowych w energię cieplną. Dynaliner to pianka z kombinacją otwartych i zamkniętych komórek pochłaniających i rozpraszających fale. Jeśli wszystkie komórki byłyby otwarte to fale dźwiękowe po prostu przedostałyby się na drugą stronę natomiast, jeśli wszystkie byłyby zamknięte to tylko niewielka ilość dźwięku zostałaby wchłonięta. Dynaliner osiąga stały poziom tłumienia na całej powierzchni arkusza w ten sposób zostaje pochłonięta maksymalna ilość dźwięku.

Zastosowanie:
Dynaliner stosuje się wewnątrz pojazdów jako barierę akustyczną, może być również używany wszędzie tam, gdzie potrzebna jest pianka akustyczna.Dynaliner1

Instalacja:
Przed instalacją Dynaliner powinien być docięty do pożądanej wielkości kształtu przy pomocy nożyczek lub noża. Pod wykładziną Dynaliner układa się bez kleju w innym przypadku powinien być mocowany przy pomocy kleju (np. w sprayu). Należy usunąć pył, żwir, wilgoć i inne obce materiały z powierzchni aplikacji. Na oczyszczoną powierzchnię oraz na odwrotną stronę pianki należy nanieść klej i docisnąć. Najprostszy sposób to lekkie zgięcie materiału i rozpoczęcie przyklejania wzdłuż jego najkrótszej krawędzi.

Wygląd:
Szara pianka akustyczna

Współczynnik pochłaniania dźwięku:
0.18 @ 125 Hz
0.22 @ 250 Hz
0.51 @ 500Hz
1.00 @ 750 Hz
1.00 @ 1 kHz
1.00 @ 1.5 kHz
1.00 @ 2 kHz
1.10 @ 3 kHz
1.20 @ 4 kHz

Grubość:
0,32cm

Wymiary:
1 arkusz 137,2cm x 81,3cm
do stosowania na podłodze, w bagażniku, na tylnej półce, wewnątrz obudów głośnikowych